Julien alustas Montrealis kaotusega

2003. aastal Montreal Canadiensi peatreenerina kaotusega alustanud Claude Julien ei suutnud ka teisel korral võidukat starti teha. Seekord läks isegi halvemini. 14 aastat tagasi langes Canadiens lisaajal Toronto Maple Leafsi vastu 2-3. Nüüd aga normaalajaga Winnipeg Jetsi vastu 1-3.

(foto: AP)
Puhkenädalalt naasnud Canadiensil jäi võiduks mängimata Andrei Markovi poolt tulnud 1-0 eduseis. Esimeselt 20-lt minutilt tuldi positiivse tulemusega ära vaatamata sellele, et pealevisetega jäädi alla 6-15. Mängu lõpuks olid numbrid 20-33 ja Jets suutis selle ülekaalu ilusti ka võiduks vormida.

Külalised said viigi kätte teise kolmandiku alguses Joel Armia vähemuse väravaga ning võidutsesid Matthieu Perreault ja Patrik Laine viimase perioodi tabamustega.

Tänavu esimese kollanokana 50 punktini jõudnud Laine pani võrku hooaja 28. tabamuse. Ja seda pärast ühte üsna hirmutavat kokkupõrget Aleksandr Raduloviga.

Uus ja vana Jets võitsid kahe peale kokku Montrealis 31. külastuse käigus alles viiendat korda.

Canadiensi toetajad võivad vaatamata kaotusele loota, et ka järgmised tulemused sarnanevad Julieni esimese perioodiga. Siis järgnes esimesele kohtumisele viiemänguline kaotusteta seeria. Kolm mängu võideti ja kaks mängiti viiki.

Teistes varajastes kohtumistes läksid võidud kodumeeskondadele. Detroit Red Wings pani Washington Capitalsi vastu saadud magusa 3-2 karistusvisetega tulnud võiduga punkti viiemängulisele kaotuste jadale ning Buffalo Sabres suutis sama skooriga normaalajal alistada St. Louis Bluesi.

Red Wings oli samuti lähedal normaalajavõidule, kuid Daniel Winniki hiline tabamus viis mängu lisaajale. Karistusvisetel oli Jeff Blashilli meeskond parem 2-1.

Sabres mängis võiduks Vladimir Tarasenko varajasest väravast tulnud kaotusseisu. Tegu meeskonna jaoks esimese võiduga Bluesi vastu alates aastast 2009. Kaotuseid oli järjest kogunenud üheksa.

Mike Yeo jaoks on see üheksa mängu peale alles teine kaotus Bluesi peatreenerina.